1 września

Szanowni Rodzice

Drogie Smyki!!

Zaczynamy od przywitania Was Rodziców i wszystkich Smyków, które osobiście przez Rodziców tego dnia będą odprowadzone do przydzielonej grupy. Tego dnia, Smyki będą miały czas na poznanie swoich rówieśników, zawarcie nowych przyjaźni, zapoznanie się z Panią Wychowawczynią oraz pooglądanie wszelkich zabawek, kątków i zakątków swojej sali oraz przedszkola.

W taki oto sposób, wszyscy powoli zaczniemy oswajać się z nową sytuacją i nowym miejscem. Dla nas wszystkich najważniejsze jest dobro Waszych pociech i bardzo nam zależy ,żeby pierwszy kontakt z przedszkolem, rozstanie się z Rodzicami był jak najmniejszym szokiem dla Dziecka i przeszedł bez bólu.

W związku z tym faktem, zwracam się do Państwa z prośbą, aby Państwo przez dwa pierwsze tygodnie września, pomimo to, iż Akademia Przedszkolaka jest czynna od 7:00 do 17:00, starali się skrócić czas pobytu dziecka w przedszkolu. Dotyczy to szczególnie najmłodszych Smyków, które po raz pierwszy przekraczać będą próg przedszkola. Jest to trudny okres dla dzieci, więc o ile to możliwe na początku skróćmy czas rozłąki dla samego komfortu dziecka.

W naszym przedszkolu nie obowiązuje wyprawka, dlatego też pierwszego dnia każdy przedszkolak powinien mieć ze sobą tylko dobry humorek, papucie, kubek, szczoteczkę i pastę do mycia zębów (imiennie podpisane). Dla komfortu dziecka można przynieść dodatkowe ubranka, w razie gdyby dzieciaczkowi przytrafił się jakiś niespodziewany „wypadek”, w razie gdyby np. pochlapało się zupką, wodą etc…

W kolejnych dniach można przynieść podpisany woreczek ze strojem gimnastycznym a Rodzice dzieci z grupy Maluszków (2,5 latki) kocyk/pościel i poduszkę do spania (podpisane), tylko jeżeli Państwo sobie życzą aby Państwa Smyk spał podczas drzemki poobiedniej. My również oferujemy poduszki i kocyki dla dzieci w naszym przedszkolu.